Cursus: Energietransitie in zicht

De HZ University of Applied Sciences biedt een cursus aan voor professionals die betrokken zijn bij de overstap naar duurzame energie in Zeeland. En wil je je verdiepen in de volle breedte van de energietransitie, toegespitst op de Zeeuwse context? In negen dagdelen ga je samen met experts aan de slag met technische, bestuurlijke en sociale thema’s rondom energietransitie.

De cursus is bedoeld voor professionals in de energiesector, maar bijvoorbeeld ook voor beleidsmakers, ambtenaren die betrokken zijn bij de energietransitie in Zeeland. Elk onderdeel van de cursus bevat praktijkvoorbeelden, werkbezoeken en interactieve elementen.

Aan het einde van de cursus heb je:

  • Inzicht in de werking en toepasbaarheid van zonne-, wind-, water-, warmte-, waterstof- en kernenergie.
  • Kennis van regionale en landelijke energietransitiebeleid, wet- en regelgeving.
  • Vaardigheid in het analyseren van energievraagstukken met behulp van tools en praktijkvoorbeelden.
  • Begrip van netcongestie en systeemintegratie binnen het toekomstige energiesysteem.
  • Inzicht in sociale en gedragsmatige aspecten van de energietransitie, zoals participatie en ongelijkheid.
  • Kennis van actuele Zeeuwse projecten, initiatieven en samenwerkingen.
  • Uitbreiding van het eigen netwerk binnen de Zeeuwse energietransitie.
  • Mogelijkheid om opgedane kennis toe te passen in beleid, praktijk of onderwijs.

Meer informatie over de cursus of aanmelden kan via deze link.

•••

Als (founding) partner van Dockwize draagt HZ University of Appplied Sciences bij aan de innovatie van Zeeland. Bij Dockwize zetten we vol in op de transities: energie, water en voedsel. Benieuwd wat Dockwize nog meer doet om bij te dragen aan de energietransitie? Bekijk dan onze challenges.

 

Tekst en beeld afkomstig van de website HZ University of Applied Sciences.