Zo blij dat we hier al mee gestart zijn!
Adrie en Simone runnen al sinds 1998 met veel plezier hun Minicamping Boogaard in Zoutelande. Vorig jaar werd voor het eerst het woord ‘opvolging’ in de mond genomen. Muziek in de oren van zoon Ruben. Maar hoe moet dat dan? En hoe staat dochterlief erin?
In 1980 waren de ouders van Adrie de minicamping al begonnen. Adrie en Simone bouwden het bedrijf vervolgens uit en moderniseerden alles. “Elektriciteit, waterleiding, afvoer, tien extra plekken, stacaravans, een vakantiewoning, een nieuw toiletgebouw, een recreatieruimte en privé-sanitair”, somt Adrie op.
Zoon Ruben (24) groeide tussen al dit moois op. “Al mijn hele leven woon ik hier en ik vind het hartstikke leuk. Toen ik klein was ging ik langs alle ‘opa’s en oma’s’ om te vragen of ze me wilden voorlezen. Later maakte ik veel vriendjes en gingen we samen voetballen en op stap.”

Dockwize Familiebedrijven programma
Tijdens zijn studie Commerciële Economie aan de HZ besefte Ruben hoe graag hij het familiebedrijf wilde overnemen. “Ik ben toch wel een echte Zeeuw, plus een mensenmens en dit plekje is schitterend! Tijdens een stage bij Dockwize hoorde ik over het Familiebedrijven programma. Dat kwam eigenlijk precies op het goede moment, want vijf jaar later zou mijn vader met pensioen gaan.”
Te vroeg? Nee!
“Misschien dat sommigen vijf jaar erg vroeg vinden om dan al aan zo’n programma mee te doen”, vervolgt Ruben, “maar we zijn nu één jaar onderweg en ik ben zo blij dat we hier al mee gestart zijn! Het heeft ons al zoveel duidelijkheid gebracht. Financieel bijvoorbeeld, wat er allemaal kan en welke regelingen en subsidies er zijn. Daar was ik zelf nooit opgekomen.”
Van vaag naar helder
“Voor mij was vooral ook het sociale stuk belangrijk”, gaat Adrie verder. “We hebben ook een dochter en je wilt straks toch met z’n allen nog aan tafel kunnen met kerst. Waar gesprekken thuis vaak wat vaag bleven, hebben we nu dankzij de begeleiding echt helder naar elkaar uitgesproken wat iedereen wil.”
Wijze raad: investeer in de toekomst
Ruben treedt straks toe tot de VOF en zal het bedrijf over vier jaar overnemen. “Mijn ouders hebben echt een schitterend bedrijf neergezet. Wat ik van hen zeker meeneem is dat zo lang je in de toekomst durft te investeren, het wel goedkomt.”
Adrie straalt. “Hier word ik zo blij van. Simone en ik hebben onze ziel en zaligheid in dit bedrijf gestoken, altijd met veel plezier. Dan is het zo leuk om het aan je kind te kunnen overdragen. Al hoop ik na de overdracht nog wel te mogen helpen, grasmaaien ofzo, want hier ligt mijn hart.” Een geruststellend knikje van Ruben sluit de deal.

Fotografie: Marieke Lodder Fotografie
Familiebedrijvenprogramma
Het Familiebedrijvenprogramma van Dockwize is speciaal ontworpen voor familiebedrijven die zich voorbereiden op interne opvolging. Wij helpen je met de voorbereiding van het opvolgingsproces en brengen samen met jou en je familie uitgebreid de risico's, kansen en mogelijkheden in kaart. Hierdoor geef je de opvolging binnen jouw familiebedrijf een hogere slagingskans! Lees hier meer.
Dit programma wordt mede mogelijk gemaakt door Provincie Zeeland en onze programmapartners Schipper Accountants, Crossminds B.V. en FamilieWerk.